• -

Zawody Bike Atelier Maraton w Jeleśni 28.07.2019r.

Category : Info

W upalną niedzielę rankiem Sports Coaching MTB Team zebrał się w Jeleśni by podjąć wyzwanie kolejnego wyścigu z cyklu Bike Atelier Maraton (film).

Karolina pod opieką Rafała rozpoczęła rozgrzewkę najwcześniej by powalczyć o podium w dwóch kategoriach. Żar płynący z nieba nie pomagał, ale ostatecznie mocne nogi naszej najmłodszej zawodniczki oraz umiejętności umożliwiły zdobycie 1 miejsca w kat. 7-8 lat oraz 6 miejsca w kategorii 9-11 lat.

Sukces Karoliny zmotywował pozostałą część teamu do zaciętej walki. Upał nie pomagał, ale w końcu doskwierał również rywalom. W 2 sektorze ustawiła się większość ekipy: Rafał Łopatecki, Robert Kuriata, Piotr Salon, Szymon Chromik. W nieco dalszych sektorach na start oczekiwał Lech Gondorowicz i Klaudia Pezda. Lech i Robert zdecydowali się na hardcorowe rozwiązanie i wyruszyli na długi dystans 58 km z sumą przewyższeń grubo ponad 2000 m n.p.m. Pozostali wystartowali na dystansie 28 km pokonując po drodze 2 górki z sumą przewyższeń powyżej 700 m n.p.m.

Rafał z Piotrem kręcili co sił motywując się wzajemnie. Ich współpraca ostatecznie zaowocowała 3 miejscem Rafała w kategorii M30 i 5 miejscem Piotra w kategorii M20. Szymon przekroczył linie mety 2min i 45s za kolegami SC, co dało ostatecznie 7 pozycję w kategorii M30. Wszyscy zgodnie przyznali, że słońce dało popalić na trasie, ale uśmiechy nie znikały z twarzy.

Klaudia debiutując w wyścigu próbowała dogonić kolegów. Nie było łatwo bo kamieniste zjazdy nie są jej mocną stroną, ale ostatecznie mimo upału udało się dojechać na metę na 3 pozycji w K20.

Robert i Lech w czasie gdy pozostali popijali coca-colę męczyli się na trasie długiego dystansu PRO. Ciężkie warunki pogodowe nie przeszkodziły w ukończeniu wyścigu na dobrych pozycjach. Robert 17 w M30, Lech 29 w M40.

Wszyscy zgodnie przyznają, że wyścig należał do trudnych z racji pogody ale szybki z powodu nawierzchni, która w sporej części jak na zawody MTB była asfaltowa. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje BAM.

Zapraszamy na film.


Facebook