• -

Karolina i Rafał Mistrzami Polski !

Category : Info

Karolina i Rafał Mistrzami Polski w Kolarstwie Górskim Amatorów, tytuł wywalczyli w Finale Familly Cup, który odbył się 3 października 2020 roku w Tarnowie. Byli również bez konkurencyjni w kategorii rodzinnej, gdzie również zdobyli I miejsce.

Na początek rywalizacji wystartowała Karolina,

gdzie stoczyła morderczą walkę o tytuł Mistrzyni Polski z Aleksandrą Spilok.

Do przejechania miały 2 okrążenia. Kaka cały czas prowadziła, ale rywalka była tuż za nią…

Zacięta walka trwała do samego końca.

Potem na starcie pojawił się Rafa, który w połowie pierwszego okrążenie zaatakował pierwsze miejsce…

Z okrążenia na okrążenie powiększał przewagę nad drugim zawodnikiem.

I na mecie mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Zawody MTB XCO są bardzo widowiskowe dla kibiców. Ponieważ zawodnicy rywalizują na trasie wytyczonej przez organizatora i pokonanie mają kilka okrążeń. Kibice mogą na bieżąco śledzić rywalizację kolarzy.

„Dzięki umowie z Polskim Związkiem Kolarskim zawody posiadają oficjalny status Amatorskich Mistrzostw Polski, a zwycięzca finału otrzymuje koszulkę Mistrza Polski Amatorów w swojej kategorii wiekowej. Zawody organizowane przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz objęte są patronatem Prezydenta RP.”


Miniony weekend był wyścigowy…

Category : Uncategorized

9-12 lipca na starcie Gwiazdy Południa – wyścigu etapowego stanął Michał. Na ostatnim etapie dołączyła do niego Karolina gdzie wzięła udział w rywalizacji dzieci 9-10 lat. Klaudia natomiast Startowała w Uphill MTB Rysianka.

A tak Michał opisuje jak to wyglądało:

„Od początku było to dla mnie ogromne wyzwanie i wielka niewiadoma, nigdy wcześniej nie startowałem w tego typu imprezie, a lokalizacja wyścigu nie dawała nadziei, że będzie to łatwe ściganie. Pierwszy dzień, krótka gra – jak najszybciej wyjechać na górę. Po pół godziny było po wszystkim i można wraca, by się przygotowywać do dalszej rywalizacji. Kończę zmagania na 4 miejscu.

Następnego dnia przyszło nam się ścigać na trasie z wymagającymi pojazdami; strome, techniczne, urozmaicone kamieniami i korzeniami na dodatek śliskie, jeden mały błąd i kończyło się na prowadzeniu roweru pod górę. Na mecie melduję się na 6 miejscu open i 2 w kategorii.

Trzeciego dnia ścigania, warunki atmosferyczne były najmniej sprzyjające. Cały czas delikatna mżawka, a u góry mgła tak gęsta, że nie było widać zawodników przede mną jak i za mną, za to można było ich wyraźnie usłyszeć. Niestety w Makowie jako swoisty bonus do niepreferowanej przeze mnie pogody doszły w parze zjazdy, na których przez obawę o kontuzjowaną rękę, jechałem nadzwyczaj zachowawczo, co niestety skutkowało ogromną stratą cennego czasu, a gdyby tego było mało to na końcu katorżniczego (dla mojej ręki) zjazdu wraz z rywalami przestrzeliłem źle oznaczony zakręt, przez co musiałem zawrócić i wynieść rower z powrotem na trasę. Ten dzień kończę na 9 miejscu open i 5 miejsce w kategorii.

W Wadowicach zarówno pogoda jak i trasa była jak najbardziej zgodna z moimi upodobaniami. Na początek dużo po płaskim, gdzie załapałem się z czołówką i z nimi dojechałem do „dania głównego”, które od początku przywitało nas twardymi, bardzo technicznymi podjazdami. Tak jak lubię… Niestety i na tej trasie mnie obyło się bez podchodzenia/podbiegania, gdzie traciłem bardzo dużo czasu. Nie wszystko dało się wyjechać, mimo najczęstszych chęci. Gdy już zmuszony byłem zejść z roweru niestety, nie byłem w stanie utrzymać tempa marszu rywali męcząc się przy tym niemiłosiernie. Resztę wyścigu dojechałem sam.
Podsumowując cztery dni ścigania, jestem bardzo zadowolony z wyniku. Mimo stosunkowo krótkiego czasu przygotowania, udało się osiągnąć satysfakcjonujący wynik 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tego typu wyścigi wyróżniają wszelkie niedociągnięcia i pokazują nad czym w szczególności należy pracować, aby kolejne wyniki były tylko lepsze. „

W Wadowicach wystartowała nasza najmłodsza zawodniczka Karolina , która wygrała rywalizację.

W sobotę 12 lipca Klaudia wzięła udział w zawodach uphillowych na Rysianke. Blisko 10km z przewyższeniem 700m pokonała w czasie 1h 08 min lądując tym samym na 6 pozycji OPEN.


Zawodnicy w gotowości do ścigania…

Category : Info

Wiosna w pełni, Sports Coaching Team łapie kolejne kilometry. Klaudia zaczęła niedzielny poranek od przebieżki którą później uzupełniła solidną porcją roweru.

Michał zaliczył 140 km soczystych, górskich podjazdów w kierunku Suchej Beskidzkiej a następnie Wadowic.

Wojtek – kalsycznie – pętla beskidzka, kto jeździł ten wie co to znaczy palące uda.

Maciek zapisał na koncie mokre 110 km raciborszczyzny, podczas gdy Piotrek z Rafałem wyrywali sobie nawzajem kolejne KOMy na bielskich ściankach.

Szybciej, dalej, wyżej – Sports Coaching Team!


  • -

DRON.edu.pl i nowa odsłona strojów Sports Coaching.

Category : Info

Do naszego Teamu dołączył nowy partner, firma DRON.edu.pl. W tym sezonie rozpoczynamy szeroko zakrojoną, długoterminową współpracę, która pozwoli na spokojny rozwój drużyny. Zachęcamy do zapoznania się z profilem firmy:

DRON.edu.pl

WIODĄCY OŚRODEK SZKOLENIA PILOTÓW

DRONÓW W POLSCE

DRON.edu.pl to ogólnopolska sieć ośrodków szkolenia. Jest polską marką z polskim kapitałem. W ośrodku można zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych do celów komercyjnych. Prowadzą szkolenia do uprawnień państwowych oraz szkolenia specjalistyczne.

Ośrodek szkolenia posiada Certyfikat ISO, który potwierdza wdrożenie i stosowanie Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z normą PN-EN ISO 9001:2015-10. Jest wpisany do rejestru podmiotów szkolących Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod nr 194RPS-07/2016. Posiada również wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr. 2.24/00319/2016, który pozwala na odbycie szkolenia z funduszy publicznych osobom bezrobotnym i poszukującym pracy.

W chwili obecnej DRON.edu.pl to 30 instruktorów w całej Polsce. Zespół składa się z doświadczonych instruktorów z uprawnieniami VLOS, BVLOS oraz INS w kategoriach: wielowirnikowce, samoloty oraz śmigłowce. Posiadamy swoje oddziały w  Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Olsztynie, Lublinie, Krakowie, Rzeszowie.

DRON.edu.pl prowadzi pionierskie działania w zakresie świadczenia usług dronami np. obloty sieci elektroenergetycznych czy monitoring turbin wiatrowych. Ponadto w Ośrodku można zrealizować również szkolenia specjalistyczne takie jak:

  • monitorowanie smogu za pomocą drona,
  • tworzenie ortofotomap i modeli 3D z zebranych danych,
  • wykonywanie ekspertyz dotyczących stanu technicznego infrastruktury.

Oprócz szeroko zakrojonej działalności szkoleniowej, Dron.edu.pl wspiera również młodych pasjonatów lotnictwa bezzałogowego działających w akademickich kołach naukowych, takich jak zespół JetStream Politechniki Wrocławskiej oraz grupy High Flyers Politechniki Śląskiej. Jako partner i sponsor włącza się w promowanie i wspomaganie ciekawych inicjatyw oraz kreatywnych pomysłów dynamicznie rozwijających się kół naukowych. Obserwuje rozwój myśli technologicznej w dziedzinie projektowania i eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych oraz kibicujemy w dalszej aktywności.

DRON.EDU.PL należy do Śląskiego Klastra Lotniczego. Jest to instytucja powołana przez przedstawicieli przemysłu lotniczego, w celu wzmocnienia współpracy pomiędzy członkami klastra, pochodzącymi nie tylko z branży lotniczej, ale i z innych gałęzi nauki i przemysłu. Misją Klastra jest tworzenie warunków trwałej współpracy, pomiędzy przedsiębiorstwami branży lotniczej oraz instytucjami mającymi bezpośredni i pośredni wpływ na rozwój branży, instytucjami otoczenia biznesu, instytucjami finansowymi, instytucjami sfery nauki i B+R. Efektem docelowym ma być wzrost konkurencyjności i rozwój lotnictwa w Polsce. Działalność Klastra jest finansowana ze środków Unii Europejskiej.

DRON.EDU.PL współpracuje z Centralnoeuropejskim Demonstratorem Dronów – inicjatywą Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropoli (GZM) powołaną do opracowania rozwiązań dla bezzałogowych statków powietrznych, które będą latały nad śląskimi miastami w trybie automatycznym, a później autonomicznym. Testy będą prowadzone na terenie Metropolii (GZM). Równolegle przygotowywane są przepisy, które stworzą powietrzny kodeks ruchu drogowego. Partnerami Centralnoeuropejskiego Demonstratora Dronów Jest Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.


KULIG spółka z o.o. jest z nami.

Category : Info

Kulig spółka z o.o. od ponad 25 lat jest prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem w segmencie artykułów do kuchni i jadalni.

Firma z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach jest właścicielem wielokrotnie nagradzanych marek Vialli Design i Kulig, jak również dystrybutorem cenionych na świecie marek Mepal, Brabantia, Fiskars, Koziol czy Victorinox. Ofertę firmy obejmują sztućce, noże, nożyczki, szkło termiczne, drobne artykuły kuchenne, zastawa stołowa, gadżety biurowe, jak również akcesoria łazienkowe.

Kulig sp. z o.o. dostarcza swoje produkty do wielu kanałów dystrybucyjnych, między innymi do hoteli, restauracji, sieci handlowych, sklepów, hurtowni, sklepów internetowych, jak również aktywnie działa w rynku programów lojalnościowych i gadżetów reklamowych.

Logo KULIG firmy z takimi tradycjami na naszej koszulce to zaszczyt.

Przedstawiamy R-I-W GRUPA Sp. z o.o nowego partnera.

Category : Info

R-I-W GRUPA Sp. z o.o. została powołana w czerwcu 2016r. Spółka specjalizuje się w szeroko pojętej logistyce materiałów dla potrzeb kolejnictwa.

Głównym zakresem działalności Spółki jest kompleksowe zaopatrzenie materiałowe inwestycji infrastrukturalnych związanych z budową linii kolejowych jak również dostawy dedykowane dla bieżącego utrzymania bocznic kolejowych. Do podstawowych kompetencji Spółki należą dostawy materiału kolejowego w branżach SRK, teletechnice, telekomunikacji, energetyce czy nawierzchni kolejowej.

Logo R-I-W GRUPA Sp. z o.o. fantastycznie komponuje się w nasze barwy.


Zawodnicy nie próżnują, tylko mocno trenują i startują…

Category : Info

Wietrzny weekend nie zachęcał do treningów, ale Sports Coaching nie próżnuję. Piotr zarówno w piątek, sobotę jak i w niedziele pokręcił sporo kilometrów. Kompleksowo dba o formę która rośnie. W piątek mocna jazda po szosie w wietrznych i mokrych warunkach, sobota podjazdy na Przegibku oraz niedziela technika w terenie i podjazdy. Przegibek odwiedził również w sobotę Rafał potrójnie wyjeżdżając nakręcił 80 km.

W niedziele już spokojniej ale za to w towarzystwie Lecha nie bojąc się zapowiadanych deszczy przejechali podczas treningu w niskich strefach tętna około 90 km.

Robert także nie próżnował i tym razem postanowił pokręcić poza domem w deszczu więc zapewne forma i odporność na warunki atmosferyczne w naszym teamie będzie na dobrym poziomie.

Klaudia również w ten weekend postawiła na rower. W sobotę spokojnie rozkręciła nogę i popróbowała jazdy po śniegu by w niedziele spróbować swoich sil na FatBike Challenge w Węgierskiej Górce.

Zawody w górskim terenie ostatecznie udane, zakończone na 3 miejscu mimo nie najlepszych warunków i jeszcze nie rozkręconej nogi, przyzwyczajonej w zimie do biegania.


  • -

  • -

Kto pierwszy rozpoczął sezon startowy?

Category : Info

Ubiegły weekend upłynął w Sports Coaching pod znakiem bardzo intensywnych treningów. Klaudia jako pierwsza zawodniczka naszego zespołu rozpoczęła sezon startowy 2020.

Na pierwszy ogień poszedł II Zimowy bieg po Zdrój, czyli Półmaraton górski odbywający się w okolicach masywu Błatniej.

Na gorąco Klaudia tak skomentowała swój występ: „Trasa 21- kilometrowego biegu została świetnie zaplanowana. Widokowo ale również pod kątem trudności. Do 16 kilometra biegło mi się bardzo przyjemnie, jednakże próba przeskoczenia błota zakończyła się niepowodzeniem i odezwała się dawna kontuzja…leżąc w błocie po upadku i zwichnięciu rzepki myślałam tylko o tym by jakoś usztywnić kolano i dokończyć bieg. Na szczęście po 2 km truchtania na trasie pomógł ratownik, który skutecznie, za pomocą foli stretch usztywnił staw bym mogła „doskakać” do mety”.

Ostatecznie, mimo trudności, Klaudia ukończyła rywalizację na 1 miejscu w kategorii K1 z czasem 2h 23min 50 s. GRATULUJEMY!!

Panowie również nie tracili czasu i korzystając ze sprzyjającej aury realizowali założenia swoich planów treningowych. Rafał pracował nad wytrzymałością zaliczając w sobotę ponad 90-cio kilometrową trasę z przewyższeniem w okolicach 1000 metrów.

Piotrek ćwiczył twarde podjazdy oraz szybkie techniczne zjazdy w terenie, pokonując w sumie prawie 40 km i niecałe 2 kilometry w górę.

Szymon z Maćkiem spędzili sobotę na ćwiczeniu siły, do znudzenia podjeżdżając na niskiej kadencji krótkie ale „soczyste, techniczne wzniesienie”. W niedzielę natomiast wybrali się na górę św. Anny, pokonując tym samym pierwszy raz w tym roku trasę +100km.

Tak więc drugi weekend 2020 roku wkładamy do szuflady z napisem UDANY 😉 .


  • -

11 listopada spędzony na treningu i zawodach CX.

Category : Info

Listopad to miesiąc który kolarzom kojarzy się z czasem odpoczynku, regeneracji, zbierania sił przed kolejnym sezonem pełnym sportowych wyzwań i rywalizacji. I tak dzisiaj na spokojne trenowali na swojej trasie XC Rafa, Michał, Robert i Lechu.

Niemniej jednak, to również pora roku w której rozgrywane są zawody w kolarstwie przełajowym CX. Dzisiaj w takich zawodach brało udział dwóch naszych zawodników…

Mistrzostwa Rydułtów w kolarstwie przełajowym odbyły się 11 listopada na terenie zbiornika retencyjnego „Barbara”, za budynkiem Urzędu Miasta. Piąta już edycja zgromadziła na starcie liczną grupę entuzjastów kolarstwa. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 10:00 wyścigiem najmłodszych. Start główny został zaplanowany na godzinę 12:15. Dwóch naszych zawodników Szymon oraz Szymon 😊 postanowiło spróbować swoich sił.

Mimo, iż pogoda dopisała to jednak padający w przeddzień zawodów deszcz spowodował, że trasa nie należała do najprostszych. Ciasne nawroty w połączeniu z podmokłym gruntem mogły spowodować sporo kłopotów. Rywalizacja została zaplanowana na 40 minut + 1 okrążenie. Zwycięzca zmagań, zawodnik AZS AWF Katowice okazał się bezkonkurencyjny, zostawiając daleko w tyle rywali. Przedstawiciele Sports Coaching MTB TEAM poradzili sobie całkiem nieźle. Szymon Boruta zajął 3 miejsce, Szymon Chromik również dojechał w pierwszej dziesiątce.

Gratulujemy ! ! !


Facebook