• -

11 listopada spędzony na treningu i zawodach CX.

Category : Info

Listopad to miesiąc który kolarzom kojarzy się z czasem odpoczynku, regeneracji, zbierania sił przed kolejnym sezonem pełnym sportowych wyzwań i rywalizacji. I tak dzisiaj na spokojne trenowali na swojej trasie XC Rafa, Michał, Robert i Lechu.

Niemniej jednak, to również pora roku w której rozgrywane są zawody w kolarstwie przełajowym CX. Dzisiaj w takich zawodach brało udział dwóch naszych zawodników…

Mistrzostwa Rydułtów w kolarstwie przełajowym odbyły się 11 listopada na terenie zbiornika retencyjnego „Barbara”, za budynkiem Urzędu Miasta. Piąta już edycja zgromadziła na starcie liczną grupę entuzjastów kolarstwa. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 10:00 wyścigiem najmłodszych. Start główny został zaplanowany na godzinę 12:15. Dwóch naszych zawodników Szymon oraz Szymon ? postanowiło spróbować swoich sił.

Mimo, iż pogoda dopisała to jednak padający w przeddzień zawodów deszcz spowodował, że trasa nie należała do najprostszych. Ciasne nawroty w połączeniu z podmokłym gruntem mogły spowodować sporo kłopotów. Rywalizacja została zaplanowana na 40 minut + 1 okrążenie. Zwycięzca zmagań, zawodnik AZS AWF Katowice okazał się bezkonkurencyjny, zostawiając daleko w tyle rywali. Przedstawiciele Sports Coaching MTB TEAM poradzili sobie całkiem nieźle. Szymon Boruta zajął 3 miejsce, Szymon Chromik również dojechał w pierwszej dziesiątce.

Gratulujemy ! ! !


Facebook